Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
moda
Znalezionych wyników:
3528
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Eugeniusz Cydzik oraz nieznany górnik. W tle widoczne zabudowania kopalni. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 20., brak miejsca. Portret kobiety i mężczyzny we wnętrzu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Seszczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1524).
Ok. 1900, brak miejsca. Portret kobiety pochodzący z rodzinnego archiwum Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Na zdjęciu, w środku: Jerzy Urbankiewicz, NN, Stanisław Kiałka. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej: NN, Halina Kowalska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. U góry: Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), Wanda Kozłowska, Witold Augusiewicz; poniżej: Edward Wojtkiewicz, Maria Kwiatkowska, Bronisława Kutiuk, Olgierd Zarzycki, Wiktor Jagoda, NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy, Janina Muszyńska (z domu Hnatów) i Stanisław Kuźma, nad rzeką Workutą. W tle widoczne zabudowania łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1948, Buczacz, Ukraińska SRR, ZSRR. Halina Wiśniewska w stroju ludowym (zdjęcie czarno-białe kolorowane przez autorkę; pracowała w atelier fotograficznym). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1928, Lwów, Polska. Maria Bryła (z d. Mołodowa), matka Bogusławy Bryły-Czerny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłaniec przed jednym z domów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Po 1905, Lwów, Galicja. Portret matki Ireny Czubatej. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "N. Lissa" we Lwowie. Na dole odbitki wytłoczony napis "N. Lissa, Ces i Król Nadworny Fotograf, Lwów, ul. Akademicka 18". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Pocz. XX wieku, Wilno, Zabór rosyjski. Portret kobiety z rodzinnego archiwum Anny Bogowicz. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "E. Binkowicz" w Wilnie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn na Cmentarzu Łyczakowskim. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1900, Petersburg, Rosja. Rewers fotografii o sygnaturze: AHM_PnW_3461_0002_0007. Fot. A. Lorentz, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Zielińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
30.09.1924, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Maria Kolbus z domu Jefimowa (od lewej) z koleżanką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Kołb w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0716).
Pocz. XX w., brak miejsca. Fotografia rodzinna ze zbiorów Julii Filarowskiej z domu Szedo. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Julia Filarowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1484).
Lata 20., brak miejsca. Portret kobiety. W prawym dolnym rogu wytłoczony napis: "Visit Portrait". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Lata 20., Republika Łotewska. Zdjęcie grupowe na plaży. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Pocz. XX w., brak miejsca. Fotografia ślubna Kazimiery Łastowskiej z domu Wajwodzisz i Gabriela Łastowskiego, rodziców Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Lata 30., brak miejsca. Zdjęcie ślubne z rodzinnego albumu Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Przed 1939, Ryga, Republika Łotewska. Potrtet małżonków zaprzyjaźnionych z rodziną Łastowskich. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym A. Renningers. Na odbitce napis: "Foto Riga, A. Ranningers, Avotu iela No 45". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wycieczka Polaków przebywających na zesłaniu. W tle widoczna rzeka Workuta oraz wzgórze kopalni. Od lewej: Bronisława Kutiuk, Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Hanna Grzywacz (Szyszko-Norska), Olgierd Zarzycki, Franciszek Sitnik, Wanda Kiałka (z domu Cejko), Barbara Dudycz, Stanisław Kiałka, Jerzy Urbankiewicz. udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie". Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Pocz. XX w., brak miejsca. Portret Kazimiery Łastowskiej z domu Wajwodzisz, matki Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1
Poprzednia strona
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Następna strona
142
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej