Wesprzyj nas

Fot. Michał Radwański

PRZEKAŻ NAM SWOJE ZBIORY

Archiwum Fundacji Ośrodka KARTA jest jednym z największych w Polsce fotograficznych archiwów społecznych. Nasze zbiory tworzą przede wszystkim kolekcje rodzinne i spuścizny artystyczne fotografów, przekazywane przez osoby prywatne. Przekazując nam pod opiekę swoje zbiory ikonograficzne mogą mieć Państwo pewność, że zostaną one objęte specjalistyczną opieką archiwalną. Wszystkie nasze kolekcje są na bieżąco opracowywane, digitalizowane i zabezpieczane.

Naszą misją jest praca w taki sposób, by historia stawała się źródłem zrozumienia, budowała wspólnotę, wspierała pojednanie. Wspierając nas, bierzecie Państwo udział w tej misji.

 

ZOSTAŃ PATRONEM OŚRODKA KARTA

i przyczyń się do zabezpieczenia, udostępniania oraz popularyzacji bezcennych źródeł historycznych, stabilnego trwania i rozwoju jednego z największych i od czterech dekad niezmiennie aktywnego archiwum społecznego.

https://patronite.pl/karta

 

DOŁĄCZ DO KLUBU KARTY
i stań się mecenasem największego społecznego archiwum historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej XX i XXI wieku.

Wybierając regularną darowiznę, stajesz się członkiem Klubu KARTY. 
Twoja regularna darowizna pomoże nam: 
→ docierać do świadków historii Polski XX wieku i pozyskiwać relacje; 
→ ratować cenne archiwalia: dzienniki, listy, dokumenty, fotografie, nagrania; 
→ profesjonalnie chronić i opracowywać archiwalia.

Tylko dzięki regularnym darowiznom możemy m.in. zabezpieczać i bezpłatnie udostępniać archiwalia w Internecie (Biblioteka Cyfrowa dlibra.karta.org.pl i foto.karta.org.pl) oraz w czytelni Ośrodka KARTA przy ul. Narbutta 29 
w Warszawie. 

 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Fundacja Ośrodka KARTA znajduje się na liście Organizacji Pożytku Publicznego, którym można przekazać 1% swojego podatku. Na bazie swoich zbiorów archiwalnych (w tym Archiwum Fotografii) i działań dokumentacyjnych, Ośrodek KARTA realizuje projekty edukacyjne, badawcze i wydawnicze. To nie tylko ocalanie dziedzictwa, ale i współtworzenie społeczeństwa obywatelskiego. W takiej pracy nad historią niezbędne jest uwalnianie się od wszelkich koniunktur politycznych. Dlatego pieniądze ze zbiórki 1% przeznaczamy na wsparcie społecznego ruchu na rzecz Pamięci.

Fundacja Ośrodka KARTA: KRS 0000119146

 

 

UWZGLĘDNIJ KARTĘ W TESTAMENCIE
Jeśli dziedzictwo historyczne jest dla Ciebie ważne pamiętaj o Fundacji Ośrodka KARTA w swoim testamencie. Możesz przekazać zgromadzone przez całe Twoje życie dobra swojej rodzinie i bliskim, a ich cząstkę ofiarować na rzecz budowania tożsamości przyszłych pokoleń. Twoja darowizna w testamencie pozwoli zachować relacje świadków historii XX w. Polski i jej bliskiego sąsiedztwa, by budować świadomość historyczną przyszłych pokoleń. Więcej informacji tutaj lub w Ośrodku KARTA tel.: : + 48 848 07 12, 848 07 28.

 

KUPUJ KSIĄŻKI KARTY I KWARTALNIK "KARTA"
Fundacja Ośrodka KARTA prowadzi wydawnictwo. Środki ze sprzedaży są w całości przeznaczone na cele statutowe. 
Księgarnia internetowa:ksiegarnia.karta.org.pl
Księgarnia stacjonarna: ul. Narbutta 29 w Warszawie, czynna pon. - pt. 9.00 – 17.00

 

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Dzięki ludziom takim jak Ty możemy zachować pamięć historyczną, niezbędną do budowania tożsamości osób i społeczeństw. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest!


Darowizn na rzecz Fundacji Ośrodka KARTA można dokonywać elektronicznie za pośrednictwem systemu PAYU    

przelewem z Polski na konto:

Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A.  90 2030 0045 1110 0000 0415 5420

przelewem z zagranicy:

Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A

PL 90 2030 0045 1110 0000 0415 5420 (PLN)

PL 39 2030 0045 3110 0000 0034 6670 (EUR)

PL 18 2030 0045 3110 0000 0034 6660 (USD)

SWIFT CODE: GOPZPLPWXXX

 

Bardzo dziękujemy za Państwa wsparcie!