Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
siostra
Znalezionych wyników:
51
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Portret sióstr. Barbara (z prawej) i Urszula Szymańskie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
Ok. 1930, Krasław, Republika Łotewska. Natalia Erastowa, przyszła żona Stanisława Czamana (pośrodku) z rodzeństwem i koleżankami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
Początek XX wieku, Słonim, zabór rosyjski. Portret Niny i Pelagii Krawczenko, sióstr ojca Czesławy Parnickiej z domu Krawczenko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Parnicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1918).
Przed 1939, brak miejsca. Portret dziewczynek podczas świąt Bożego Narodzenia. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
Lata 20., brak miejsca. Zdjęcie rodzinne. Janina Pawłowska (najmłodsza) z rodziną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Przed 1939, brak miejsca. Portret dwóch dziewcząt, prawdopodobnie sióstr, w strojach ludowych. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 30., Wilno, Polska. Siostra Joachima z Klasztoru Sióstr Dominikanek. Pracowała w domu dziecka, w którym przebywała Helena Borejko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Borejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2088).
27.08.1968, Ukraińska SRR, ZSRR. Siostry Wiśniewskie, Halina (z prawej) i Irena. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1913, brak miejsca. Rodzina Ługińskich, Jadwiga Rudzit z domu Ługińska, matka Kazimierza Rudzita, siedzi na schodach 1. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Lata 60., Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Cecylia Kurylco (1. z prawej) z siostrami. Od lewej: Helena, Teresa, Eleonora. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Cecylia Kurylco w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1885).
Lata 20., Wilno, Polska. Portret Janiny Pawłowskiej (z prawej) z siostrą wykonany w "Foto Atelje" w Wilnie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Lata 30., brak miejsca. Portret Donata Ługińskiego, brata Jadwigi Rudzit z domu Ługińskiej (matki Kazimierza Rudzita). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Lata 30., brak miejsca. Portret dwóch sióstr z kapralami. Fotografia z rodzinnego archiwum Dany Iwanowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Dana Iwanowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2008).
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Portret sióstr. Barbara (z lewej) i Urszula Szymańskie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Urszula (z lewej) i Barbara Szymańskie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Urszula Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1025).
Lata 20., brak miejsca. Mężczyzna z dwojgiem dzieci. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Ok. 1900., brak miejsca. Portret dzieci Narcyza i Marii Hillich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1903, Grodno, zabór rosyjski. Portret Zofii (z lewej) i Huldy Danik. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "L. M. Gergor" w Grodnie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1939, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Regina Kołb z domu Kolbus z siostrą Sylwią podczas zabawy na podwórku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Kołb w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0716).
25.09.1934, Drohobycz, woj. lwowskie, Polska. Rodzice z pięcioma córkami. Zdjęcie ze zbiorów Czesława Bujkiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Czesław Bujkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_249).
Lata 20., brak miejsca. Franciszka Wojciechowska (w środku) z siostrami Teofilą i Emilią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Sołowej w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0774).
Lata 30., brak miejsca. Portret Donata Ługińskiego, brata Jadwigi Rudzit z domu Ługińskiej (matki Kazimierza Rudzita). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Lata 30., brak miejsca. Fotografia rodzinna. Emilia Magowska (1. z prawej), matka Antoniny Magowskiej, z synem i dwiema siostrami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Antonina Magowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1322).
Początek XX wieku, Słonim, zabór rosyjski. Portret rodzeństwa Krawczenko - Niny, Pelagii i Aleksandra (ojca Czesławy Parnickiej z domu Krawczenko). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Parnicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1918).
Lata 30., Republika Łotewska. Rodzina Natalii Czaman z domu Erastowej. Od prawej siedzą: Stanisław Czaman z żoną Natalią, Zinajda Erastowa - matka Natalii z wnuczką i Lidia Erastow - siostra Natalii, stoi - Eugenia Erastow, druga siostra Natalii. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
1
2
3
Następna strona
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej