Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polacy w argentynie
Znalezionych wyników:
2091
1956, Buenos Aires, Argentyna Demonstracja argentyńskiej Polonii zorganizowana w odpowiedzi na wydarzenia związane z Poznańskim Czerwcem 1956. Fot. Alvi, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Początek XX wieku, Argentyna. Działacz polonijny Aleksander Tobis (? niewyraźny podpis) - założyciel Towarzystwa Polskiego im. Ignacego Paderewskiego w Tucuman i jego skarbnik. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
XIX wiek, Argentyna. Karykatura „Generał Hilarion de la Quintana” autorstwa Walerego Bulewskiego. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
24.10.1971, Buenos Aires, Argentyna. Uroczystość z okazji beatyfikacji ojca Maksymiliana Marii Kolbe w szkole prowadzonej przez polskie siostry zmartwychwstanki. Na zdjęciu m.in. (od lewej) Alicja Kołacz, NN, Teresa Czarnecka, Gregoria Bulanda, NN, Emanuela Jankowska, Andrea Stec, Krystyna Paścik, Florentina Wilczek. Fot. NN, zbiory Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Buenos Aires, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1980, Buenos Aires, Argentyna. Przebudowa szkoły prowadzonej przez polskie siostry zmartwychwstanki. Siostra Anna Teresa Pacholska przy pracy. Fot. NN, zbiory Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Buenos Aires, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1978, Buenos Aires, Argentyna. Siostra Krystyna Baścik z przedszkolakami z przedszkola prowadzonego przez siostry zmartwychwstanki z Polski. Fot. NN, zbiory Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Buenos Aires, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Kwiecień 1966, Rosario, Argentyna. Członkowie polskich towarzystw – Domu Polskiego, Towarzystwa Fryderyka Chopina, Stowarzyszenia Kombatantów Polskich, Związku Polaków w Argentynie – w czasie uroczystości z okazji Tysiąclecia Chrztu Polski. Oryginalny podpis opisujący obchody rocznicy naniesiony przez generała Jerzego Zawiszę (stoi w głębi, za kobietami): „Na czele idą przedstawiciele władz kościelnych, cywilnych i wojskowych argentyńskich. Przy pomniku orkiestra wojskowa odegrała hymny argentyński i polski; oddano hołd poległym polskim żołnierzom. Trębacz odegrał hejnał. Była to chwila bardzo wzruszająca i nie jednemu wycisnęła łzy z oczu”. Fot. NN, kolekcja Jerzego Zawiszy, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
4.05.1957, Martin Coronado, Argentyna. Uroczyste rozpoczęcie budowy kaplicy i klasztoru franciszkanów (później ten teren, który stał się ośrodkiem polskiego duszpasterstwa w Argentynie, został nazwany "Maciaszkowem"). Na zdjęciu m.in. ojciec Justynian Maciaszek (trzyma parasol, 1913-1959, współtwórca ośrodka polskiego duszpasterstwa w argentyńskim Martin Coronado). Fot. NN, Kronika klasztoru w Martin Coronado, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 30., Buenos Aires, Argentyna. Rodzina Jeleń po przybyciu do Argentyny w drodze do Misiones. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, udostępniła Maria Jejer, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1962, Cachuera, Misiones, Argentyna. Amanda - wytwórni yerba mate założona przez polskiego emigranta Juana Szychowskiego. Fot. NN, zbiory rodziny Szychowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 40., Cachuera, Misiones, Argentyna. Juan Szychowski (1890-1960) - założyciel Amandy, przedsiębiorstwa produkującego yerba mate i ryż. Fot. NN, zbiory rodziny Szychowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1935-1936, Buenos Aires, Argentyna. Michał Kozłowski. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Kilometro 3, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Colegio Salesiano Dean Funes - szkoła Salezjanów. Eugeniusz Zacharko (pierwszy z lewej). Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1966, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Pan Socha (pierwszy z prawej), Jadwiga Koprowski (druga z prawej) - matka Enrique Koprowskiego, Józef Szymanski (trzeci z prawej), pani Socha (pierwsza z lewej), Henryk Socha (drugi z lewej), pan Pacck, pan Malinowski (w okularach). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1926, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Budowa Domu Polskiego. Janina Koprowski (pierwsza z lewej). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Argentyna. Stefan Koprowski - dziadek Enrique Koprowskiego. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 70., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Jadwiga Koprowski - matka Enrique Koprowskiego - rzeźbi. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Święta Bożego Narodzenia. Eugenia Koprowski - siostra Enrique Koprowskiego - z mężem Stanisławem Bąkiem. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Ludwik Figna (w środku) z synami Wojciechem (z lewej) i Maciejem. Fot. NN, zbiory Juana Ludvica Figny, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1965 lub 1966, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Strzyżenie owiec. Fot. NN, zbiory Moniki Mickiewicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Około 1954, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Andres, Lina, Raul, Eduardo i Andres Jóźwiccy. Fot. NN, zbiory Andresa Jozwickiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Około 1953-1954, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Lina i Andres Józwicki. Fot. NN, zbiory Andresa Jozwickiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Około 1963, Buenos Aires, Argentyna. Lina i Andres Józwicki. Fot. NN, zbiory Andresa Jozwickiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
6.05.1935, Buczacz, Polska. Paszport małżeństwa Józefa i Anastazji Herbutów oraz ich dzieci Katarzyny, Anieli i Władysława. Rodzina do 1935 r. mieszkała w Baryszu. Dokument został wystawiony przed ich wyjazdem do prowincji Chaco w Argentynie. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
25.08.1962, Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Helena (Elena) Herbut (z domu Wojtuń) z mężem Władysławem Herbutem w dniu swojego ślubu. Na zdjęciu m.in. z dziećmi ze szkoły, w której uczyła Elena. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1
Poprzednia strona
35
36
37
38
39
40
41
42
43
Następna strona
84
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej