Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 50
Znalezionych wyników:
8874
17.11.1952, Gródek Jagielloński, Ukraińska SRR, ZSRR. Książeczka wojskowa Alfonsa Lisa. (1/5) Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Alfons Lis w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1844).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wanda Kiałka (z domu Cejko), łączniczka Armii Krajowej w Wilnie, więźniarka łagrów w latach 1945-1956, nad rzeką Workutą. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów. Pierwsza od lewej: Halina Kowalska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn przy pomniku Wizunasa Szydłowskiego na Cmentarzu Łyczakowskim. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 40.-50., Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Portret dwóch mężczyzn. Fotografia z archiwum rodzinnego Marii Jurkowlencownej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Jurkowlencowna w ramach projektu „KARTA z Polakami na Wschodzie (sygnatura nagrania: AHM_PnW_2241).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Na zdjęciu Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Drugi od lewej: Jerzy Urbankiewicz, w środku: Stanisław Kiałka. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50./60., brak miejsca. Dwie kobiety za ladą w sklepie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
Lata 50., brak miejsca. Portret Wiktora Mostka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
1957, Wrocław, Polska. Dowód osobisty Wincentego Karpińskiego, dziadka Jadwigi Bobrowej (strona 6/6). Na ostatniej stronie potwierdzenie Biura Notarialnego we Wrocławiu zgodności fotokopii dowodu osobistego z oryginalnym dokumentem. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Bobrowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1468).
Lata 50./60., Krasław, Łotewska SRR, ZSRR. Stefan Syryca, mąż Reginy Syrycy, podczas sianokosów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy Olgierd Zarzycki, Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), Eugeniusz Cydzik. W tle widoczne ogrodzenie jednego z łagrów. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1951, Bendery, Mołdawska SRR, ZSRR. Żołnierze armii radzieckiej. Stoją od lewej: Władysław Żak, Stanisław Kawałek, Miszczyszyn. Siedzą od lewej: Stanisław Iwanowicz, Stanisław Sołtys, Jursa. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Kawałek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_1849).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Krajobraz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50./60., ZSRR. Grupa osób z portretem generała radzieckiego podczas manifestacji. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Odśnieżanie workuckiej ulicy. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1957, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Rodzina Jagiełowiczów przy kolacji wigilijnej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
6.11.1957. Nowogródek, Białoruska SRR, ZSRR. Oktawia Pietuchowska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Oktawia Pietuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0375).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. U góry: Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), Wanda Kozłowska, Witold Augusiewicz; poniżej: Edward Wojtkiewicz, Maria Kwiatkowska, Bronisława Kutiuk, Olgierd Zarzycki, Wiktor Jagoda, NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50./60., Stalingrad (Wołgograd), ZSRR. Grupa osób na schodach przy Centralnym Nabrzeżu nad Wołgą. Teresa Muchina w 1. rzędzie 3. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Lata 50., Żeladź (Żukojnie Żeladzkie), Białoruska SRR, ZSRR. Zofia Maciesowicz (Mackiewicz) (z prawej) ze swoją matką, Weroniką Maciesowicz z d. Salmanowicz. Przy ulu stoi Henryk Mackiewicz, mąż Zofii Maciesowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Mackiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2081).
24.12. 1955, ZSRR. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0728_0002_0004a: Córki Czesławy Tyski (z d. Debopre), Luda (z lewej) i Nina. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Lata 50., brak miejsca. Rodzice Piotra Łastowskiego - Kazimiera Łastowska z domu Wajwodzisz i Gabriel Łastowski z dziećmi znajomuch. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Lata 50., Warszawa, Polska. Fotograf Zbigniew Dłubak. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
204
205
206
207
208
209
210
211
212
Następna strona
355
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej