Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 40
Znalezionych wyników:
22618
1943, Malir, Indie. Obóz przejściowy dla polskich uchodźców. Scena z przedstawienia dla dzieci. Fot. NN, Kronika osiedla polskiego Valivade-Kolhapur, Indie, tom I, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
1943, Malir, Indie. Obóz przejściowy dla polskich uchodźców. Sala obozowego szpitala. Fot. NN, Kronika osiedla polskiego Valivade-Kolhapur, Indie, tom I, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
1940, Rumunia. W środku Władysława Strumińska, matka Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Styczeń 1948, Wheaton Aston koło Stafford, Anglia, Wielka Brytania. Dziewczynki bawiące się na terenie polskiego obozu, w środku 2,5-letnia Joanna Laskiewicz (potem Bernasińska). Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Styczeń 1948, Wheaton Aston koło Stafford, Anglia, Wielka Brytania. Sześcioletnia Bożena Laskiewicz w polskim obozie. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Styczeń 1948, Wheaton Aston koło Stafford, Anglia, Wielka Brytania. Siostry Bożena (2. z lewej) i Joanna (1. z prawej) Laskiewicz wraz z koleżankami w polskim obozie. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Wrzesień 1946, Tel Awiw, Brytyjki Mandat Palestyny. Władysława Laskiewicz, z domu Strumińska, z córkami Bożeną (z lewej) i Joanną. Fot. NN, zbiory Bożeny Laskiewicz oraz Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lato 1947, Tel Awiw, Brytyjski Mandat Palestyny. Siostry Bożena (z lewej) i Joanna Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Bożeny Laskiewicz oraz Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945, Tel Awiw, Brytyjski Mandat Palestyny. Władysława Laskiewicz, z domu Strumińska, z córkami Bożeną (starsza) i Joanną. Fot. NN, zbiory Bożeny Laskiewicz oraz Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1947, Tel Awiw, Brytyjski Mandat Palestyny. Siostry Bożena (starsza) i Joanna Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945, Tel Awiw, Brytyjski Mandat Palestyny. Władysława, z domu Strumińska i Alfred Laskiewicz z córkami Bożeną i Joanną. Alfred Laskiewicz przed II wojną światową był jednym z najwybitniejszych polskich otolaryngologów i profesorem Uniwersytetu Poznańskiego. Został zmobilizowany w 1938 roku i jako lekarz wojskowy udał się wraz z armią do Rumunii. W latach 40. przedostał się do Persji gdzie rozpoczął służbę przy II Korpusie Polskim, z którym udał się do Palestyny. Osiadł w Tel Awiwie, gdzie ożenił się i rozpoczął pracę dla Polskiego Czerwonego Krzyża. W 1948 roku rodzina Laskiewiczów wyjechała do Wielkiej Brytanii. Fot. NN, zbiory Bożeny Laskiewicz oraz Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Zakopane, Polska. Jacek Bernasiński (z prawej) wraz z kuzynami Andrzejem i Krystyną Grząbel. Fot. Ryś-Wojnarska, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
17.01.1940, Targu Jiu, Rumunia. Grupa internowanych polskich żołnierzy, w drugim rzędzie z lewej Karol Bernasiński. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek lat 40., północna Afryka. Podróż do Casablanki, w której uczestniczył Karol Bernasiński, ojciec Jacka Bernasińskiego. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek lat 40., Ocean Atlantycki. Karol Bernasiński (ojciec Jacka Bernasińskiego, w środku) na statku, w czasie podróży z Casablanki do Gibraltaru. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 40., Północna Afryka. Dworzec kolejowy. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 40., Ocean Atlantycki. Statek płynący z Casablanki do Gibraltaru. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1948, Anglia, Wielka Brytania. Karol Bernasiński z żoną Wisławą z domu Darłak i synem Jackiem. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1946, Kraków, Polska. Wisława Bernasińska (z domu Darłak) z synem Jackiem Bernasińskim. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1941, Woldenberg, III Rzesza Niemiecka. Polscy jeńcy w obozie Oflag II C. W środkowym rzędzie 3. z prawej Wiktor Borucki, ojciec Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1941, Woldenberg, III Rzesza Niemiecka. Polscy jeńcy w obozie Oflag II C. W górnym rzędzie 6. z lewej Wiktor Borucki, ojciec Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lipiec 1941, Woldenberg, III Rzesza Niemiecka. Gimnastyka w obozie Oflag II C. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Luty 1942, Jangi-Jul, Uzbecka SRR, ZSRR. Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Czerwiec 1943, Bliski Wschód. Inspekcja Armii Polkiej na Wschodzie, 2. z lewej Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych generał broni Władysław Sikorski. Obok gen. W. Sikorskiego oficer marynarki wojennej Wielkiej Brytanii. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
Ok. 1947, Gloucestershire, Anglia, Wielka Brytania. Wiktor Borucki, ojciec Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
905
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej