Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
emigracja
Znalezionych wyników:
3932
1935-1937, Parana, Brazylia. Rzeka Rio de Cobre (rzeka Miedziana) na terenie Piquiri. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [Koperta "Morska Wola", kolonia Ligi Morskiej i Kolonialnej nad rzeką Piquiry]
1940-1943, Wielka Brytania. Od lewej stoją NN, Helena Sikorska, prezydent RP Władysław Raczkiewicz, siostra prezydenta Jadwiga Raczkiewicz (?), generał Władysław Sikorski, płk Mitchell, Zofia Leśniowska, w drugim rzędzie od lewej - mjr Kornel Krzeczunowicz, sekretarka prezydenta Pani Raczkiewicz, NN, NN, ksiądz Zygmunt Kaczyński, NN, NN, w trzecim rzędzie Szurlej, Tyszkiewicz, NN, mjr Skarbek Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
10.07.1943, Plymouth, Anglia, Wielka Brytania. Pogrzeb gen. Władysława Sikorskiego. Zdejmowanie trumny z pokładu ORP "Orkan". Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
1945 (?), Palestyna. Protest byłych polskich żołnierzy przeciwko postanowieniom Konferencji Jałtańskiej i zmianie granic Polski. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada biurkowa nr 6]
1943, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Obrady polskiej Rady Ministrów. Od lewej: gen. Marian Kukiel (Minister Obrony Narodowej), Tadeusz Romer (Minister Spraw Zagranicznych), dr Ludwik Grosfeld (Minister Finansów), Jan Stańczyk (Minister Pracy i Spraw Socjalnych), stoi premier Stanisław Mikołajczyk, Adam Romer (Sekretarz Generalny Gabinetu), Marian Seyda (Minister do Spraw Przygotowań Konferencji Pokojowych), prof. Wacław Komornicki (Minister Sprawiedliwości), Karol Popiel (Minister Stanu – odpowiedzialny za przyszłą administrację), ksiądz Zygmunt Kaczyński (Minister Edukacji), prof. Stanisław Kot (Minister Informacji), Władysław Banaczyk (Minister Spraw Wewnętrznych). Fot. Agencja Cristal, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [teczka nr 147 – Mikołajczyk]
20.07.1943, Londyn, Wielka Brytania Generał Józef Haller, portret. Fot. Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
16.04.1981, Warszawa, Polska. Lotnisko Okęcie, spotkanie rodzeństwa Tałanda po 42 latach - wizyta siostry mieszkającej w Argentynie. Fot. Jarosław Tarań, zbiory Ośrodka KARTA [81-1]
Lata 60., Clapham Common, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość Bożego Ciała. W poczcie sztandarowym Bożena i Joanna Laskiewicz. W drugim rzędzie, w środku Małgorzata Niwczyk, z prawej Krystyna Krzemyk. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1956, Anglia, Wielka Brytania. Jadwiga Chruściel, przyjaciółka Bożeny i Joanny Laskiewicz, wraz z zastępem harcerskim na wycieczce rowerowej. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1967, Thursley National Nature Reserve, Anglia, Wielka Brytania. Jacek Bernasiński z narzeczoną Joanną Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1967, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Joanna Laskiewicz i Jacek Bernasiński w polskim zespole tańca ludowego im. Oskara Kolberga. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1957, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Szkolna drużyna piłkarska. Na ławce 2. z lewej Jacek Bernasiński. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1947, Anglia, Wielka Brytania. Wiktor Borucki z żoną Anną, z domu Szwaglis, w obozie Polskiego Korpusu Przysposobienia i Rozmieszczenia. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 50., Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Rodzeństwo Anna i Michał Olizar w polskich strojach ludowych. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1943, Szkocja, Wielka Brytania. 1. z prawej Bohdan Olizar, ojciec Michała Olizara. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Po 1945, Anglia, Wielka Brytania. Polacy z jednego obozu w trakcie wycieczki. Fot. NN, zbiory Leszka Kota, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1950, Anglia, Wielka Brytania. Mężczyźni przed barakiem w polskim obozie, 1. z lewej Kazimierz Kot, brat Leszka Kota. Fot. NN, zbiory Leszka Kota, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
6.08.1949, Sheffield, Anglia, Wielka Brytania. Zdjęcie ślubne Anieli (z domu Wawrzyńczyk) i Czesława Zychowicz po wyjściu z kościoła. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1952, Sheffield, Anglia, Wielka Brytania. Zdjęcie pamiątkowe z zabawy tanecznej w siedzibie Stowarzyszenia Polskich Kombatantów. 3. z lewej Aniela (z domu Wawrzyńczyk) i Czesław Zychowicz. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1952, Northwick Park, Anglia, Wielka Brytania. Ryszard Konop w pokoju matki, w obozie dla Polaków. Fot. NN, zbiory Ryszarda Konopa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek lat 60., Anglia, Wielka Brytania. Polscy i nigeryjscy studenci Smith College of Arts and Crafts, 3. z lewej stoi Ryszard Konop. Fot. NN, zbiory Ryszarda Konopa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1982, Comblain-la-Tour, Liège, Belgia. III Światowy Zlot Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju. Przewodniczący ZHP pgK harcmistrz Ryszard Kaczorowski (w pierwszym rzędzie, z prawej) odbiera defiladę od drużyny harcerskiej nr 1 prowadzonej przez Roberta Rozpędzihowskiego. W pierwszym rzędzie 2. z lewej stoi Zygmunt Szadkowski, 3. Kazimierz Sabbat, 4. biskup Szczepan Wesoły. W drugim rzędzie 3. z lewej Anna Sabbatowa, 4. ksiądz harcmistrz Zdzisław Peszkowski. Fot. NN, zbiory Karoliny i Ryszarda Kaczorowskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
4.05.1951, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. The Festival of Britain. Ryszard Kaczorowski w towarzystwie Karoliny Mariampolskiej (z lewej, późniejszej żony) i pani Rzędzianowej. Fot. NN, zbiory Karoliny i Ryszarda Kaczorowskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
Lata 50., Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Ryszard Kaczorowski. Fot. NN, zbiory Karoliny i Ryszarda Kaczorowskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
1953/54, Anglia, Wielka Brytania. Polska drużyna piłkarska z trenerem p. Kluk. W dolnym rzędzie: 1. z prawej Skrzypczak, 4. Sawicki, w górnym rzędzie 2. z lewej Józef Burmicz, 5. Stanisław Wysocki, 11. Gołub, Eugeniusz Reda, Bolesław Lender, ostatni Zbigniew Tomaszewski. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1
Poprzednia strona
102
103
104
105
106
107
108
109
110
Następna strona
158
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej