Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dziecko
Znalezionych wyników:
6325
Lata 30., brak miejsca. Fotografia rodzinna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Przed 1939, brak miejsca. Kobieta z dziećmi. Fotografia z rodzinnego archiwum Anny Hryńczuk z domu Guły. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA, udostepni3a Anna Hryńczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0834).
Ok. 1930, brak miejsca. Kobieta z dzieckiem w wózku, prawdopodobnie Maria Klimańska z domu Wędziagolska z córką Reginą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Początek lat 30., Dyneburg, Łotwa. Portret rodzinny Pawłowiczów. Od lewej: Maria Pawłowicz-siostra, Konstanty Pawłowicz, Antoni Pawłowicz-ojciec, Witold Pawłowicz-brat, Elżbieta Pawłowicz-matka, oraz mała Regina Pawłowicz-siostra. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Konstanty Pawłowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0576).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób w plenerze. 1. z prawej Helena Michniewicz z d. Pankiewicz, matka Izabeli Mickiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Lata 20., brak miejsca. Portret mężczyzny z dzieckiem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Romuald Garliński w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0468).
Pocz. XX w., brak miejsca. Portert dzieci wykonany w atelier fotograficznym. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Lata 30., Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Zdjęcie grupowe dzieci ze szkoły w Iwieńcu. W 3. rzędzie 3 od lewej siedzi Weronika Ciaszkiewicz, w 1. rzędzie 1. od prawej (z wiankiem) siedzi Maria Dębowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Juchniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1426).
1939, Podberupie, gm. Żejmy, Republika Litewska. Kobieta z dzieckiem i konie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Przed 1939, Republika Litewska. Zdjęcie rodzinne przed domem. U góry 1. z lewej Wacław Mikulski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wacław Mikulski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1255).
1907, Słonim, zabór rosyjski. Ludwik Harkawy, ojciec Stefanii Charczenko i Heleny Pietrakowej. Zdjecie wykonano w atelier fotograficznym "B. Wajnsztejn" w Słonimiu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Stefania Charczenko i Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1936, AHM_PnW_1960).
Przed 1939, Czortków, Polska. Zdjęcie grupowe, dzieci, kobiety i mnich w białym habicie - dominikanin. Dzieci w strojach ludowych. Kościół dominikanów pod wezwaniem św. Stanisława. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
Początek XX w., Czerniowce, Królestwo Rumunii. Fotografia rodzinna ze zbiorów Leopolda Kałakajło wykonana w atelier fotograficznym "H. Ehrlich" w Czerniowcach. U dołu napis: "Czernowitz". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Początek XX wieku, Iwieniec, zabór rosyjski. Portet Marii Żylewicz (siedzi), żony Ludwika Żylewicz z dziećmi - Franciszkiem i Heleną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Romualda Pietraszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1199).
Po 1939, brak miejsca. Fotografia rodzinna ze zbiorów Stanisławy Dąbrowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
Brak daty, brak miejsca. Grupa osób. Fotografia ze zbiorów prywatnych Tamary Abramowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
1935, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Zdjęcie dzieci z 5 klasy szkoły podstawowej. Jadwiga Achrem 1. z lewej w dolnym rzędzie, pośrodku dyrektor Król. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
Przed 1939, brak miejsca. Portret dziewczynki z zabawkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
Przed 1939, brak miejsca. Dzieci w ogrodzie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Rybka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0770).
Lata 60., brak miejsca. Irena i Piotr Kukowscy z córką Aliną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Kukowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1364).
Ok. 1937, Kieziki, pow. brasławski, woj. wileńskie, Polska. Rodzina Szydłowskich. Kucająca dziewczynka z krótkimi włosami - Czesława Alichimowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Alichimowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0814).
Poł. lat 20., Kranosielce k/Brasławia, woj. wileńskie, Polska. Monika Kużel (Szłabun). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Monika Szłabun w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0387).
Przed 1914, Kanada. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0982_0002_0015a: Władysław Witwicki, ojciec Marii Witwickiej z dziewczynką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Witwicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0982).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne. Fotografia ze zbiorów prywatnych Tamary Abramowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wielkanocne spotkanie Polaków przebywających na zesłaniu. Pierwszy rząd, od lewej: NN, Wiktor Jagoda, Bernard Grzywacz, NN. Drugi rząd, od lewej: Paweł Świetlikowski, NN, W. Komiukiewicz, Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Stanisław Kuźma, NN, Wanda Kiałka (z domu Cejko) z synem Edmunda Webera, Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz) z synem Edmunda Webera, za nią Edmund Weber, NN, NN, Hanna Grzywacz (z domu Szyszko). Z tyłu od lewej: NN, NN, NN, NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz), NN, Maria Kwiatkowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1
Poprzednia strona
154
155
156
157
158
159
160
161
162
Następna strona
253
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej