Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dzieci
Znalezionych wyników:
7942
Wrzesień 1971, Lwów, ZSRR. Dziewczynka na placu zabaw. Fot. Marcin Jabłoński, zbiory Ośrodka KARTA
Wrzesień 1971, Lwów, ZSRR. Dzieci na placu zabaw. Fot. Marcin Jabłoński, zbiory Ośrodka KARTA
Wrzesień 1971, Lwów, ZSRR. Dziadek z wnuczką. Fot. Marcin Jabłoński, zbiory Ośrodka KARTA
Wrzesień 1971, Lwów, ZSRR. Dziewczynka z psem. Fot. Marcin Jabłoński, zbiory Ośrodka KARTA
ok. 1931, Wilno, Polska Mieszkanie Anny i Romana Jabłońskich. Anna siedzi pierwsza z lewej, Roman stoi z prawej, na podłodze siedzi Wilhelmina Zagórska. W 1931 r. Anna Zagórska powtórnie wyszła za mąż za Romana Jabłońskiego, majora 6 pułku piechoty w Wilnie. R. Jabłoński zginął we wrześniu 1939 podczas walk nad Bzurą. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Wilhelmina Giedrys.
Ok.1900, Warszawa, Polska. Siostry Bolesława, Anna i Henryka Zienkowiczówny w strojach marynarskich. Na dole zdjęcia widoczna jest sygnatura Zakładu Fotograficznego. Fot. St. Bogacki, Krakowskie Przedmieście 7, Warszawa, Fundacja Ośrodka KARTA.
1918-1939, Polska. Prawdopodobnie Dzień Matki. Nad grupą dzieci i kobiet transparent "Kochane Matki". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcja Jana Żalińskiego [AW III/144]
1918-1939, Polska. Dziewczynka na koniu. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcja Jana Żalińskiego [AW III/144]
1918-1939, Polska. Kobieta z dzieckiem w atelier fotograficznym. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcja Jana Żalińskiego [AW III/144]
1931, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Major Karol Rudnicki z córką Izabelą. Służył w 12 Pułku Ułanów Podolskich. W 1939 roku dostał się do niewoli sowieckiej, więziony w Starobielsku, stracony w 1940 roku w Charkowie. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1931, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Helena Rudnicka z domu Krzeczunowicz, z córką Izabelą. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1931, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Helena Rudnicka z domu Krzeczunowicz, z córką Izabelą. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1931-1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Major Karol Rudnicki, z córką Izabelą. Służył w 12 Pułku Ułanów Podolskich. W 1939 roku dostał się do niewoli sowieckiej, więziony w Starobielsku, stracony w 1940 roku w Charkowie. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1933, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew) na spacerze z opiekunką i suczką Mirą. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1931, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (z lewej, później Czerniajew) z Karolem Lasotą, synem majora Zygmunta Lasoty, oficera 12 Pułku Ułanów Podolskich. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Major Karol Rudnicki, z córką Izabelą w ogrodzie przed domem rodzinnym. Służył w 12 Pułku Ułanów Podolskich. W 1939 roku dostał się do niewoli sowieckiej, więziony w Starobielsku, stracony w 1940 roku w Charkowie. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Helena Rudnicka z domu Krzeczunowicz z córką Izabelą, w ogrodzie przed domem rodzinnym. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Lwów, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew) z opiekunką, na schodach posiadłości dziadka Waleriana Krzeczunowicza. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Lwów, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew) na dziedzińcu posiadłości dziadka Waleriana Krzeczunowicza. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1937, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Koszary wojskowe 12 Pułku Ułanów Podolskich. Z prawej Izabela Rudnicka (po mężcu Czerniajew) z siostrą Reginą Rudnicką. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1940, Gorejowice koło Jasła, Polska. Z lewej Izabela Rudnicka (później Czerniajew) z siostrą Reginą oraz córką Leona Krzeczunowicza (z lewej). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1945, Gorejowice koło Jasła, Polska. Z prawej Izabela Rudnicka (później Czerniajew) z siostrą Reginą Rudnicką. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1
Poprzednia strona
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Następna strona
318
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej