Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dwudziestolecie międzywojenne
Znalezionych wyników:
8730
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie grupowe kobiet. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, Czortków, Polska. Kobiety spacerujące ulicą. W tle kościół dominikanów pod wezwaniem św. Stanisława. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
Lata 20., brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1939, brak miejsca. Dziewczęta w lesie. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1939, Wilno, Polska. Widok na Górę Trzykrzyską w Wilnie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
1931, brak miejsca. Portret kobiety. Na odwrocie napis: "Kochanym Luci i Marylce na pamiątkę ofiarowuje Zosia". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
1924, Polska. Grupa osób na pogrzebie. Kobieta z kwiatami, matka Henryka Skuriata. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Henryk Skuriat w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0394).
1920-1939, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Widok od strony Piny. W tle klasztor i kościół Jezuitów. Kolekcja Zenona Smołko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Albina Smołko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753).
Lata 30., Wilno, Polska. Portret Stanisławy Harkawy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Przed 1939, brak miejsca. Mężczyzna w szybowcu. Prawdopodobnie Roman Samoszuk, kapitan w 82 Syberyjskim Pułku Piechoty, ojciec Marii Magalińskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Przed 1939, brak miejsca. Muzykowanie. Fotografia rodzinna ze zbiorów Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie klasowe z nauczycielką. Fotografia z rodzinnego archiwum Zofii Hrycajenko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Hrycajenko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1932, Kraków, Polska. Fragment "Posłańca Serca Jezusowego", najstarszego miesięcznika katolickiego w Polsce. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
1930, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Rodzeństwo Zappe na wakacjach. W pierwszym rzędzie od prawej: Jadwiga, Maria, Barbara Zappe. W drugim rzędzie od prawej: Irena, Jan, Stanisław. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
Lata 30., Kaczanowicze, woj. nowogródzkie, Polska. Zdjęcie klasowe wykonane podczas szkolnej wycieczki do Kaczanowicz. Bronisława Gniećko z domu Posadzka stoi w 1. rzędzie, 2. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Gniećko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0739).
Przed 1939, brak miejsca. Uczennice. Fotografia z rodzinnego archiwum Anatolego Gałgana. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatoli Gałgan w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1079).
Ok. 1925, Lwów, Polska. Maria Bryła (z d. Mołodowa) z córką Bogusławą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryla-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
Przed 1939, brak miejsca. Dworek polski, prawdopodobnie na Podolu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1932, Kraków, Polska. Fragment "Posłańca Serca Jezusowego", najstarszego miesięcznika katolickiego w Polsce. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
Przed 1939, Janciai, Republika Litewska. Portret Wacława Mikulskiego wykonany prawdopodobnie w atelier fotograficznym "Foto Ada" w Janciai. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wacław Mikulski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1255).
Przed 1939, Baranowicze, woj. nowogródzkie, Polska. Rodzina Heleny Rozumko z domu Osipowicz przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Rozumko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0736).
Czerwiec 1933, Kołomyja, woj. stanisławowskie, Polska. Podpis na zdjęciu: "Pamiątka I Komunji Świętej". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Ok. 1930, Przemyślany, woj. tarnopolskie, Polska. Julianna Górna, matka Krystyny Angielskiej, w gimnazjum w Przemyślanach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
Początek lat 30., Worochta, woj. stanisławowskie, Polska. Boże Narodzenie. Na kolanach swojej babki siedzi Danuta Turkiewicz, na podłodze siedzi jej brat, 1. z prawej siedzi matka Danuty Turkiewicz, Stefania Turkiewicz, pozostałe osoby to rodzeństwo Stefanii Turkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Danuta Turkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1514).
Przed 1939, brak miejsca. Fotografia ślubna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Wensewiczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_AHM_PnW_0946).
1
Poprzednia strona
88
89
90
91
92
93
94
95
96
Następna strona
350
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej