Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dwudziestolecie międzywojenne
Znalezionych wyników:
8730
Lata 20., Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Groby niemieckich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Charczenko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1936).
15.04.1931, Wilno, Polska. Stanisława Harkawa-Siedlecka podczas gry na skrzypcach - siostra Ludwika Harkowego, ojca Stafanii Charczenko. Zdjęcie wykonano w atelier fotograficznym "B. Brudner" w Wilnie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Charczenko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1936).
Brak daty, brak miejsca. Wspomnienia uczennicy szkoły żeńskiej prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Niepokalanki) w Słonimie (strona 3 z 5). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Charczenko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1936).
Lata 30., Wołkowysk, woj. białostockie, Polska. Widok na rynek w Wołkowysku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Prońko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1939).
25.04.1936, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Świadectwo ukończenia kursów PCK przez Leokadię Brancewiczównę. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Leokadia Woronko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1941).
1939, Zasadźki, woj. lwowskie, Polska. Na polu. Maria Domoradzka, matka Eleonory Grzybowskiej, siedzi na wozie 1. z lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Eleonora Grzybowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2006).
Lata 30., brak miejsca. Portret dziewczynki z kokardą we włosach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Lata 20., Wilno, woj. wileńskie, Polska. Zdjęcie pamiątkowe czterech młodzieńców wykonane w atelier fotograficznym "B. Brudner" w Wilnie. 1. z lewej w 2. rzędzie - por. Roman Samoszuk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie pamiątkowe dzieci przystępujących do I Komunii Świętej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Józefa i Regina Ronczy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2387).
Lata 20., Gura Humorului, Rumunia. Portret kobiety w kapeluszu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Antonina Hopulele w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2397).
1934, Kołomyja, woj. stanisławowskie, Polska. Pracownicy w Fabryce Maszyn i Odlewni Braci Biskupskich przy ul. Jagiellońskiej 121 w Kołomyi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny. Fotografia z archiwum rodzinnego Zofii Zalewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Zalewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Początek lat 30., Dyneburg, Łotwa. Portret rodzinny Pawłowiczów. Od lewej: Maria Pawłowicz-siostra, Konstanty Pawłowicz, Antoni Pawłowicz-ojciec, Witold Pawłowicz-brat, Elżbieta Pawłowicz-matka, oraz mała Regina Pawłowicz-siostra. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Konstanty Pawłowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0576).
1936, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Maria Kolbus z domu Jefimowa z córką Reginą (od lewej) oraz Anna Kosmkowska z dzieckiem i nianią Zosią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Kołb w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0716).
Przed 1939 (?), brak miejsca. Portret rodzinny. Fotografia ze zbiorów Anny Hryńczuk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryńczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0834).
Ok. 1930, Rzeżyca, Republika Łotewska. Fotografia rodzinna, Helena Snarska z domu Styczyńska z mężem Stanisławem i córką Reginą Bartuszewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bartuszewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0798).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa żołnierzy armii austro-węgierskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
1920-1939, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Kościół Jezuitów od strony miasta. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Albina Smołko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753).
1922, Lwów, Polska. Podanie Włodzimierza Bryły (ojca Bogusławy Bryły-Czerny) o pracę na stanowisko praktykanta manipulacyjnego przy Magistracie Lwowskim. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
Lata 20. 30., Pińsk, woj. poleskie, Polska. Pałac biskupi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Pawlak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0913).
Przed 1939, brak miejsca. Portret dwóch kobiet Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Wensewiczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_AHM_PnW_0946).
1935, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Portret gajowego Bronisława Arciszewskiego, ojca Marii Mikuckiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
Druga połowa lat 30., Starzynki, woj. nowogrodzkie, Polska. Zdjęcie klasowe dzieci z I klasy publicznej Szkoły Podstawowej w Starzynkach. Na fotografii najprawdopodobniej znajduje się Józefa Karniewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Józefa i Józef Karniewiczowie w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1382).
Przed 1939, brak miejsca. Portret rodzinny ze zbiorów Felicji Błaszkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Felicja Błaszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1447).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne przed domem. Fotografia ze zbiorów Felicji Błaszkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Felicja Błaszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1447).
1
Poprzednia strona
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Następna strona
350
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej