Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dom
Znalezionych wyników:
647
Przed 1939, brak miejsca. Portret dzieci. 1. z prawej matka Ireny Czubatej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Lata 30., Wołkowysk, woj. białostockie, Polska. Ulica Tatarska w Wołkowysku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Prońko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1939).
1937, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Spotkanie przy stole. Na pierwszym panie - Maria Mikucka z domu Arciszewska i Anzelm Glugla. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
Przed 1939, brak miejsca. Rodzina Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Budynek mieszkalny. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. U góry: Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), Wiktor Jagoda, Witold Augusiewicz; na dole: Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), Wanda Kozłowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, Baranowicze, woj. nowogródzkie, Polska. Rodzina Heleny Rozumko z domu Osipowicz przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Rozumko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0736).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne, prawdopodobnie Irena Samoszuk z domu Brzezina z matką i bratem. W tle widoczna podobizna Józefa Piłsudskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Ok. 1900, Mogilowce, zabór rosyjski. Portret dwóch kobiet przed domem w Mogilowcach. Zofia Danik siedzi na ławce. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1935, Republika Litewska. Rodzina przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Lata 90., Gruszewka k. Narowli, Białoruś. Portret kobiety przed domem. Prawdopodobnie Tatiana Malinowska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tatiana Malinowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 30., Iszkołdź, woj. nowogródzkie, Polska. Zygmunt Osipowicz, ojciec Heleny Rozumko, z koniem przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Rozumko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0736).
Przed 1939, brak miejsca. Rodzina przed domem. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Brak daty, brak miejsca. Uroczystość pogrzebowa. Fotografia z archiwum rodzinnego Janiny Pawłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Brak daty, Torskie, Ukraina. Dom, w którym urodziła się Adolfina Grodecka (Rubcowa). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adolfina Rubcowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1021).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. U góry: Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), Wanda Kozłowska, Witold Augusiewicz; poniżej: Edward Wojtkiewicz, Maria Kwiatkowska, Bronisława Kutiuk, Olgierd Zarzycki, Wiktor Jagoda, NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 30., Republika Litewska. Portret rodzinny przy drzewie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Brak daty, brak miejsca. Spotkanie w domu rodzinnym Piotra Łastowskiego. Po środku stoi gospodyni - Kazimiera Łastowska z domu Wajwodzisz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1950, prawdopodobnie Ryga, ZSRR. Kazimiera i Gabriel Łastowscy, rodzice Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Lata 50., Polska. Dzieci przed domem. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60. lub 70., Polska. Kury w oknie domku. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60. lub 70., Warszawa, Polska. Odbicie w kałuży. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 50., Warszawa, Polska. Brama kamienicy przy al. Świerczewskiego 61 (obecnie al. "Solidarmości") na Pradze, w której mieściło się mieszkanie Ireny Jarosińskiej. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60., Warszawa, Polska. Dzieci bawiące się na podwórku. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 50., Warszawa, Polska Podwórze kamienicy przy al. Świerczewskiego 61 (obecnie al. "Solidarności"), w której mieszkała Irena Jarosińska. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
26
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej