Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
atelier fotograficzne
Znalezionych wyników:
2215
Przed 1939, brak miejsca. Portret dziewczynki i chłopca przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Witwicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0982).
Przed 1939, brak miejsca. Fotografia rodzinna pochodząca ze zbiorów Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Początek XX wieku, Litwa. Portret Witolda Michniewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Ok. 1900, Dyneburg, zabór rosyjski. Portret Michała Danika w mundurze armii carskiej. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "K. von Hulecki" w Dyneburgu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Lata 30., Naliboki, woj. nowogródzkie, Polska. Maria Nowikow z domu Arciszewska, siostra Marii Mikuckiej, z mężem Bronisławem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
Lata 40., Ryga, Łotewska SRR, ZSRR. Portret Reginy Mieszowskiej z kołem. Fot. Lucija Alutis-Kreicbergs, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
Pocz. XX wieku, Nieśwież, Cesarstwo Rosyjskie. Włodzimierz Żołnierkiewicz (z lewej), ojciec Anatola Żołnierkiewicza w mundurku szkolnym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatol Żołnierkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0879).
Ok. 1928, Rzeżyca, Republika Łotewska. Rodzina Surdeko. Pierwsi z prawej Anna i Stanisław Surdeko (rodzice Walerii Korolowej), w środku w białej sukience Waleria Surdeko (Korolowa), z lewej jej bracia, Mieczysław i Henryk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1935, Adampol (Polonezköy), Turcja. Kobiety z rodziny Ryży. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Lesław Ryży w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2301).
Przed 1939, Janciai, Republika Litewska. Portret Wacława Mikulskiego wykonany prawdopodobnie w atelier fotograficznym "Foto Ada" w Janciai. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wacław Mikulski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1255).
1880-1900, Drohobycz/Stryj, zabór austriacki. Portret mężczyzny. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym Zygmunt Frey Fot. Z. Frey, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
Przed 1939, Tarnopol, woj. tarnopolskie, Polska. Portret mężczyzny. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Adela" w Tarnopolu. Na dole odbitki napis "Adela, Tarnopol, ul. Mickiewicza 19". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Przed 1939, Ryga, Republika Łotewska. Chór polski. Fotografia z rodzinnego archiwum Ireny Hermane. Zdjęcie wykonanaw w atelier fotograficznym "Foto M. Tamalunas" w Rydze. W prawym dolnym rogu wytłoczony napis "Foto M. Tamalunas" i numer telefonu "23408". Fot. M. Tamalunas, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Hermane w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0080).
Lata 20., Rżeżyca, Łotwa. Henryk Surdeko (brat ojca Walerii Korolowej, z lewej) z żoną i dziećmi oraz Anna i Stanisław Surdeko (rodzice Walerii Korolowej, z prawej) z synami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Lata 20., Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0766_0002_0056a: Portret Adama Kukawskiego, męża Bronisławy Kukawskiej z domu Hillich. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "Kodesz" w Kamieńcu Podolskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Przed 1939, brak miejsca. Portret rodzinny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Szumiłło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0419).
Przed 1914, Przemyśl, Galicja. Portret prof. Karola Czajkowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
1912, Dunajowce, zabór rosyjski. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0766_0002_0067a: Portret Kazimiery Hillich, babci Haliny Wiśniewskiej, wykonany w atelier fotograficznym "F. I. Zaks". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1900, Cesarstwo Rosyjskie. Antoni Bryś – ojciec Marii Kasaty. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kasata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1305).
Lata 20., Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR. Portret Adama Kukawskiego, męża Bronisławy Kukawskiej z domu Hillich. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "Kodesz" w Kamieńcu Podolskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1912, Sankt Petersburg, Cesarstwo Rosyjskie. Lucjan Grzybowski (1891-1971) – ojciec Wandy Sosnowskiej jako kadet szkoły rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Przed 1939, brak miejsca. Portret dziewczynek. Fotografia z archiwum rodzinnego Zofii Zalewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Zalewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Pocz. XX w., brak miejsca. Fotografia rodzinna ze zbiorów Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1939, Janciai, Republika Litewska. Portret Wacława Mikulskiego wykonany prawdopodobnie w atelier fotograficznym "Foto Ada" w Janciai. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wacław Mikulski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1255).
Ok. 1928, Rżeżyca, Łotwa. Portret Walerii Korolowej. Fot. Berzins-Jersovs, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1
Poprzednia strona
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Następna strona
89
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej