Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
armia andersa
Znalezionych wyników:
4346
Ok. 1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Osiedle dla polskich uchodźców. Pracownice szpitalnej kuchni z Hindusami. W środku stoi Zofia Rak z domu Żółtańska z córką Teresą (później Babicz). Poniżej zaprzyjaźniony z nimi Hindus nazywany "Jełapa". Fot. NN, udostępnili Teresa i Michał Babiczowie, zbiory Ośrodka KARTA
26.11.1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Osiedle dla polskich uchodźców. Uczniowie pierwszej klasy szkoły powszechnej podczas lekcji. W pierwszej ławce z prawej siedzi Teresa Rak (później Babicz). Fot. NN, udostępnili Teresa i Michał Babiczowie, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1945, Indie. Mieszkanki osiedla dla polskich uchodźców w Valivade-Kolhapur. Od lewej: Zofia Rak z domu Żółtańska, jej córka Teresa (później Babicz) i Leokadia Wróbel w ogrodzie bananowym. Fot. NN, udostępnili Teresa i Michał Babiczowie, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1945, Indie. Zofia Rak z domu Żółtańska z córką Teresą (później Babicz) w trakcie rekonwalescencji po malarii. Zdjęcie wykonane przed domem wypoczynkowym na terenie posiadłości miejscowego maharadży. Fot. NN, udostępnili Teresa i Michał Babiczowie, zbiory Ośrodka KARTA
6.06.1947, Valivade-Kolhapur, Indie. Osiedle dla polskich uchodźców. Procesja podczas święta Bożego Ciała. Krzyżykiem oznaczona Teresa Rak (później Babicz). Fot. NN, udostępnili Teresa i Michał Babiczowie, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1945, Valivade-Kolhapur, Indie. Mieszkanki osiedla dla polskich uchodźców. Od prawej: Zofia Rak z domu Żółtańska, jej córka Teresa (później Babicz) i Leokadia Wróbel. Fot. NN, udostępnili Teresa i Michał Babiczowie, zbiory Ośrodka KARTA
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Żołnierz 7 Brygady Strzelców z Pestkami ze świetlicy YMCA. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Miejsce stacjonowania 7 Brygady Strzelców. Konkurs szachowy w świetlicy YMCA. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Miejsce stacjonowania 7 Brygady Strzelców. Zakończenie szkoły podoficerskiej. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Orkiestra 7 Brygady Strzelców. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Miejsce stacjonowania 7 Brygady Strzelców. Zakończenie szkoły podoficerskiej, z lewej dowódca brygady podpułkownik Józef Kramczyński Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942, Khanaquin (Chanakin), Irak. Uroczystość z okazji pierwszej rocznicy sformowania 7 Dywizji Piechoty. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942, Khanaquin (Chanakin), Irak. Pierwsza rocznica sformowania 7 Dywizji Piechoty. Festyn żołnierski. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Miejsce stacjonowania 7 Brygady Strzelców. Występ teatralny. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Miejsce stacjonowania 7 Brygady Strzelców. Ochotniczki Pomocniczej Służby Kobiet. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Miejsce stacjonowania 7 Brygady Strzelców. Zawody sportowe. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Miejsce stacjonowania 7 Brygady Strzelców. Bierzmowanie. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Miejsce stacjonowania 7 Brygady Strzelców. Bierzmowanie. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1941, ZSRR. Zbigniew Kramczyński po wstąpieniu do tworzącego się na terenie Związku Radzieckiego Wojska Polskiego, pod dowództwem gen. dyw. Władysława Andersa. Zginął podczas we Włoszech 19 kwietnia 1945 roku. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942, Środkowy Wschód. Podchorąży Zbigniew Kramczyński. W październiku 1941 roku wstąpił w Buzułuku do tworzącego się Wojska Polskiego, od listopada 1941 roku w 5 Dywizji Piechoty. W sierpniu 1942 roku przeniesiony do 7 Dywizji Piechoty, zginął we Włoszech 19 kwietnia 1945 roku w szeregach 7 Pułku Artylerii Przeciwpancernej. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942, Kenimech, Uzbecka SRR, ZSRR. Wizyta generała dywizji Władysława Andersa (1. z lewej) w garnizonie 7 Dywizji Piechoty. Defilada. 2. z lewej pułkownik dyplomowany Leopold Okulicki, dowódca dywizji. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, brak miejsca. Podpułkownik Józef Kramczyński, w latach 1942-1943 dowódca 23 Pułku Piechoty, następnie 7 Brygady Strzelców. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942, Kenimech, Uzbecka SRR, ZSRR (?). Podpułkownik Józef Kramczyński, dowódca 23 Pułku Piechoty, w towarzystwie ochotniczek Pomocniczej Służby Kobiet. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942, Kenimech, Uzbecka SRR, ZSRR. Wizyta generała dywizji Władysława Andersa w garnizonie 7 Dywizji Piechoty. Przegląd oddziałów. 1. z prawej idzie gen. Władysław Anders, 2. z prawej dowódca dywizji pułkownik dyplomowany Leopold Okulicki. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
18.03.1945, San Basilio, Włochy. Wizyta generała dywizji Władysława Andersa w obozie 7 Dywizji Piechoty. 1. z lewej p.o. Zastępcy Dowódcy 7 Dywizji Piechoty podpułkownik Józef Kramczyński. Fot. K. Hrynkiewicz, Oddział Propagandy i Kultury Armii Polskiej na Wschodzie, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1
Poprzednia strona
46
47
48
49
50
51
52
53
54
Następna strona
174
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej